تبلیغات
یاران ابوالقاسم(ع) - ناگفته هایی از سفر آخر امام (س)/ آیت‌الله جنتی چگونه رئیس شد؟
 
یاران ابوالقاسم(ع)
دفاع از حقوق مظلوم
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نیما امیدی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
ضمن تشکر نظر خودتان را در خصوص این وبلاگ اعلام نمایید
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

روزنامه های امروز گرامیداشت 14 و 15 خرداد را در کانون توجه قرار داده اند. با این حال، برخی روزنامه های اصلاح طلب همچنان موضوع انتخاب آیت الله جنتی به ریاست خبرگان و همچنین موضوع فراکسیون ولایت، از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.

به گزارش«تابناک»، روزنامه کیهان در صفحه نخست خود با تیتر «پرچم خمینی(ره)با خامنه‌ای در اهتزاز است» نوشت: «بی‌دلیل نیست که هنوز دشمن از نام او می‌هراسد و در پی تحریف نام و راه اوست و در آخرین تلاش، بنگاه خبر پراکنی روباه پیر انگلیس، ادعای احمقانه و مضحکی مبنی بر ارتباط امام با رؤسای جمهور آمریکا را مطرح می کند! وحشت آن فرومایگان از نام مردی که خوابشان را آشفته کرده تا بدانجاست که آنها را به مرز جنون و هذیان‌گویی رسانده و به مردی که تا آخرین روزهای عمرش، کمر به مبارزه همه‌جانبه با آمریکا بسته بود،نسبت ارتباط با آنها را می دهند و احمقانه و کوردلانه، انتظار دارند این سخن برای مردم باور‌پذیر باشد!گرچه کاملا معلوم است که آنان نمی‌توانند خدشه ای به چهره نورانی امام راحل عظیم‌الشان بزنند و باید در جوابشان گفت: «کی شود دریا به پوز سگ نجس!»اینگونه به نظر می رسد آنان بیش و پیش از هر چیز،در صدد توجیه تراشی برای نمایندگان اسلام آمریکایی و دلباختگان غرب در برخی مناصب کشور هستند .شناخت امام راحل، تکلیفی خطیرتر از همیشه و یگانه راه عبور کشور از همه عقبه های خطرناک است».

ناگفته هایی از سفر آخر امام (س)/ آیت‌الله جنتی چگونه رئیس شد؟

در همین زمینه روزنامه قانون در گفت و گو با كاپیتان محمود امینی، خلبان بالگرد حامل پیکر بنیانگذار انقلاب با عنوان « ناگفته هایی از سفر آخر امام (س)» به نقل از وی نوشته:

«زمانی كه خبر رحلت امام(س) منتشر شد، چه اتفاقی رخ‌داد؟

همزمان با اعلام خبر رحلت امام(س) مأموریت ما نیز آغاز شد و تمام نیروها برای هرچه بهتر انجام شدن این مراسم دست به دست هم دادند. اما در این بین نقشی كه نیروی‌هوایی بر عهده‌داشت كمی متفاوت بود. هنوز برخی از جامعه مردمی از رحلت حضرت امام(س) خبر نداشتند كه ما از جماران به مكانی در حوالی بهشت‌زهرا(س) امروزی رفتیم. یكی از مسئولان‌ كه روحانی نیز بود در آن مكان حضور داشت و منتظر ما بود. از قبل مكانی را برای فرود هلی‌كوپتر ما آماده كرده بودندكه در میان هكتارها علفزار و مزارع جنوب تهران بود. البته قرار بود در ابتدا پیكر مطهر امام(س) را در مصلای‌ كنونی به خاك بسپارند ولی مشخص نشد به چه دلیلی آن مكان دوردست برای خاك‌سپاری انتخاب شد. بعد از بازدید از آنجا به جماران بازگشتیم. اندكی بعد آقای امام‌جمارانی گفتند یادگار امام(س) را نیز برای بازدید آن مكان ببریم. بعد از گذشت چند ساعت كه مجدد به همراه سید‌احمد خمینی‌بازگشتیم با صحنه عجیبی مواجه شدیم و آن اینكه تمام آن مزرعه‌های چندین‌ هكتاری صاف و مرتب شده‌بود.

مسئولیت این فعالیت‌های هوایی با شما بود؟

در آن بازه از زمان مسئولیت را محمد انصاری، فرمانده وقت هوانیروز برعهده داشت و ما نیز كمك‌می‌كردیم. به تمام مراكزی كه هلی‌كوپتر داشتند دستور دادیم تا تمام پرنده‌های خود را در اختیار قرار دهند تا این مراسم را به بهترین وجه ممكن برگزار كنیم.

پیكر را چگونه به بهشت‌زهرا(س) بردید؟

در ابتدا برخی تصمیم‌گرفتند پیكر امام(س) را سوار بر یك تریلی به سمت بهشت زهرا(س) ببرند تا مردم نیز در این مراسم شركت كنند ولی از آنجا كه ملت علاقه زیادی به امام(س) داشتند مشكلاتی به وجود آمد.یك بالگرد از ابتدای مسیر كه از مصلی راه‌افتادیم،بالای سر ماشین به حركت در آمد تا در صورت وقوع حادثه‌ای وارد عمل شود. تا صالح‌آباد كاروان پیش‌رفت ولی مرتبا به جمعیت افزوده و وضعیت از حالت عادی خارج شد.

تراكم مردم مشكلی برای مراسم و پیكرامام(س) ایجاد نكرد؟

مردم برای استقبال از پیكر امام(س) هجوم آوردند و این اقدام سبب شد به تابوت امام(س) آسیب وارد شود و در برخی عكس‌ها نیز مشاهده می‌كنید حتی كفن حضرت نیز از هم پاشید و تابوت ایشان نیز از بین رفت. در آنجا كمیته مراسم ماشین را به سمتی بردند تا امكان جابه‌جایی پیكر امام(س) ایجادشود.

آقای انصاری كه در هلی‌كوپتر مراقب مراسم بود، در بیابان فرود آمد و پیكر امام(س) را در بالگرد قرار دادند و پرواز كردند.البته ناگفته نماند وضعیت به گونه‌ای شده بود كه جمعیت وارد هلی‌كوپتر شده و سعی داشتند با پیكر امام(س) همراهی كنند ولی مسئولان این افراد را از بالگرد پیاده كردند.

وقتی مسئولان با این‌وضعیت مواجه شدند، چه كار كردند؟

در این زمان بود كه مسئولان همراه پیكر امام(س) با مشكل از هم پاشیدگی تابوت و كفن امام(س) مواجه شده بودند و از سوی دیگر باید تا قبل از غروب خورشید پیكر ایشان به خاك سپرده می‌شد! در این بین مسئولان برگزاری به آقای انصاری گفتند كه پیكر را به جماران بازگرداند تا مشكلات را رفع كنند ولی فرمانده هوانیروز وقت(محمدانصاری) اعلام كرد كه من جماران را نمی‌شناسم و برای پرواز به آن محدوده دچار مشكل هستم.

با این وضع، پیكر بی كفن را چه كردند؟

در اینجا بود كه تصمیم‌گرفتم مسئولیت را من به عهده‌بگیرم.در دانشكده افسری پیكرمطهر امام‌(س) را تحویل گرفتم و به جماران بردم. در آنجا نزدیكان و خدمتكار حضرت امام(س)(حاج عیسی) پیكر ایشان را مجدد كفن كردند و با تابوتی در هلی‌كوپتر قرار دادند.

در آنجا تصمیم‌گرفته شد تا 4 هلی‌كوپتر به سمت بهشت‌زهرا(س) حركت كند تا بتوانیم مردم را در چهارگوشه آن مكان متفرق كنیم. سپس 4 تابوت به همراه 4بالگرد آماده شدند و پیكر امام(س) در بالگرد من قرار گرفت.

در آن زمان، مسئولان امر گفتند كه به سمت بهشت‌زهرا(س) حركت كنیم. یكی از روحانیونی كه در كمیته مسئولیت داشت به ما گفت در گوشه‌ای از آن مكان مشخص شده، پاسداران كانكس‌هایی را تعبیه كرده‌اند تا بتوانیم به راحتی در مكان فرودآمده و پیكر امام(س) را به خاك بسپاریم. ما به سمت بهشت‌زهرا(س) حركت كرده و هر كدام از بالگردها در مكان مشخصی نشستند و من نیز با هلی‌كوپتر حامل پیكر امام(س) در آن نقطه‌ای كه محفوظ شده بود دقیق كنار قبر بر زمین نشستم و تنها توانستیم پیكر را از تابوت درآورده و خاكسپاری كنیم.»


همچنین مجید انصاری معاون رئیس جمهور در یادداشتی در روزنامه ایران با عنوان «تحجر زدایی امام(ره)» نوشت: «جوانان بدانند که اگر امام در سال 40 یعنی 50 سال پیش روی خطر تحجر تمرکز کرده و هشدار می‌دادند، به خاطر قدرت این جریان نبود که در آن زمان نیز قدرت ظاهری نداشتند، بلکه امام نگران نتیجه این اندیشه بودند، نتیجه‌ای که امروز می‌توان داعش را میوه بذر تحجر نامید.

در این میان، باید توجه داشت که انقلاب‌ها همواره با آسیب‌های بسیاری رو به رو هستند. یکی از این آسیب‌ها مانند آنچه در صدراسلام اتفاق افتاد، مدعی شدن مخالفان دیروز انقلاب است. همانند صدر اسلام که مخالفان پیامبر پس از سال‌ها توانستند در رأس قدرت قرار بگیرند، در انقلاب اسلامی نیز جریان تحجر به سرعت رنگ عوض کردند. این جریان که زمانی اصل مبارزه با رژیم شاهنشاهی را جایز نمی‌دانست و مدعی بود که امام با مبارزه خود، خون مردم را هدر می‌دهد، یا بعد از پیروزی انقلاب اداره کشور را محال می‌دانستند، اکنون مدعی انقلاب شده و خود را مفسر امام و میراث دار شهدا می‌دانند.

خوشبختانه با وجود تلاش‌های جریان تحجر، خط امام که همان خط فکری ولایت فقیه است، جریان غالب کشور است، ضمن اینکه شاخص‌های خط امام حاضر است و رهبری انقلاب نیز در صحنه هستند که خود نگاهبان این شاخص‌ها هستند. باوجود این، می‌توان با روشنگری، حضور در صحنه و خالی نکردن عرصه‌ها، جلوی سوء‌استفاده‌های احتمالی جریان تحجر را گرفت.»


روزنامه شرق نیز در ادامه گزارش ها درباره مجلس خبرگان در گفت و گویی با آیت‌الله بطحایی با عنوان «آیت‌الله جنتی چگونه رئیس شد» به نقل از وی نوشت: «ریاست‌بازی اما شیطنت است، ولی سیاست‌بازی، کار حکیمانه است. انصافا نه رایزنی و نه نشستی برگزار شده بود. حالا ممکن است بعضی با هم صحبت کرده باشند، ولی به‌عنوان اینکه جلسه‌ای و پیش‌مقدمه‌ای در این رابطه برگزار شده باشد که ما بگوییم به چه کسی رأی دهیم، خیر این‌گونه نبوده است.

یکی از مجالسی بود که هیچ برخوردی، حتی برخورد لفظی به وجود نیامد. انتخابات آن بسیار محترمانه، وزین و بی‌سروصدا و در کمال آرامش برگزار شد. پس معلوم می‌شود لابی در کار نبود. اگر بود بالاخره من هم عضوی از اعضا بودم و صدایم بلند می‌شد که چرا ریاست‌بازی می‌کنید. »

ناگفته هایی از سفر آخر امام (س)/ آیت‌الله جنتی چگونه رئیس شد؟

روزنامه اعتماد نیز در گزارشی به موضوع فراکسیون ولایت می پردازد. اعتماد در این گزارش با تیتر «فراكسیونی روی‌آب» با اشاره به این موضوع که با ژست «اكثریت مطلق» ظهور كرد و دیروز زمزمه تجزیه‌اش آغاز شد نوشت: «ائتلاف «ریاست» دوام نیاورد. فراكسیون «اصولگرایان ولایت» تنها یك هفته در بهارستان «فراگیر» بود. عصر شنبه با ژست «اكثریت مطلق» ظهور كرد و روز چهارشنبه زمزمه تجزیه‌اش آغاز شد. آنها تنها در یك پروژه با هم اتفاق نظر داشتند؛ «ریاست لاریجانی». پروژه‌ای كه با اتمامش حلقه وصل دیگری برای اعضای فراكسیون «اصولگرایان ولایت» باقی نماند. حالا تازه به این نتیجه رسیده‌اند كه نشستن‌شان بر سر یك میز چیزهایی بیشتر از ائتلاف برای ریاست لاریجانی می‌خواهد. غلامعلی جعفرزاده از طیف اصولگرایان معتدل گفته «فراكسیون ولایت مجلس دهم به دو جریان سیاسی تبدیل خواهد شد» و نقوی حسینی از طیف مخالفان دولت تهدید كرده كه اگر وضع به همین منوال باشد، سال دیگر شاید حتی رای آنها هم به نفع ریاست لاریجانی به صندوق ریخته نشود. اینها تازه نخستین تبعات انتخابات هیأت‌رییسه مجلس دهم است. جایی كه رئیس «اصولگرا» میان دو نایب‌رییس منتخب اصلاح‌طلبان نهمین سال ریاستش بر پارلمان را تجربه خواهد كرد. كار كه جلو برود و دستور كار مجلس به برنامه ششم و گزارش اجرای برجام و امثال اینها برسد، دامنه اصلی اختلافات خود را نشان خواهد داد. مثل همان اتفاقی كه برای «رهروان» مجلس نهم افتاده بود».

نوع مطلب :
برچسب ها : امام خمینی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 13 خرداد 1395 03:45 ب.ظ
سلام بهترین خوبین؟!؟
وب زیبایی دارید،ایشالا که همیشه موفق باشید.
میشه ازتون خواهش کنم از وب منم دیدن کنید و با هم تبادل لینک داشته باشیم
ممنونم و منتظرتونم
نیما امیدیممنونم
حتما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر